Gabinety Willa Rustykalna Ciechocinek

Gabinety

Gabinety masażu

Gabinety masażu Ciechocinek Willa Rustykalna

Silny stres, siedzący tryb życia, przeciążenia – wszystkie te czynniki zwiększają napięcie mięśniowe, któremu zwykle towarzyszy ból. Zmagając się z tymi dolegliwościami, warto zdecydować się na masaż relaksacyjny całościowy lub częściowy. Poza odprężeniem może przynieść on o wiele więcej korzystnych skutków dla organizmu:  redukcja tkanki tłuszczowej, eliminacja przewlekłego bólu pleców,  poprawa krążenia w organizmie, polepszenie przepływu limfy, redukcja napięcia mięśniowego. Willa Rustykalna serdecznie zaprasza do skorzystania z oferty w nowym gabinecie masażu, który jest do Państwa dyspozycji od 1 września w godzinach 7.00-14.35 od poniedziałku do piątku. Z gabinetu korzystać mogą wszyscy kuracjusze całego uzdrowiska, goście hotelowi oraz turyści. Możliwość rezerwacji terminów w recepcji Willi Rustykalnej.

Gabinet masażu Ciechocinek
Stół do masażu

Gabinet masażu w Willi Rustykalnej wyposażony jest w dwa łóżka do masażu membranowego Aquai. Jest to kompletny system do suchego masażu i masażu na sucho z funkcją utrzymania stałej temperatury wody i gotowymi programami terapeutycznymi. Połączenie masażu, ciepła i wody nie tylko pozwala na zrelaksowanie się, wyciszenie i poprawę samopoczucia. 
Spełnia również funkcje zdrowotne: poprawia krążenie krwi i metabolizm, zwiększa transport tlenu w mięśniach, poprawia zakres ruchu kończyn, zmniejsza napięcie. Jest zabiegiem bezpiecznym i bezinwazyjnym. Korzystanie z tego typu zabiegu nie wymaga rozbierania się. Zalecany jest luźny, swobodny strój.

Wskazania: choroby zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa, przewlekłe zapalenie stawów, mięśniobóle spowodowane nieprawidłową postawą ciała lub z przeciążenia, niedowłady mięśni, zespół rwy kulszowej, zaniki mięśniowe z nieczynności, niedowład mięśni, stany po urazach tkanek miękkich, obrzęki limfatyczne.
Przeciwwskazania: ostre stany zapalne, choroby skóry ze zmianami ropnymi, zapalenie żył i tętnic, nieuregulowane nadciśnienie, stany po świeżych urazach, ciąża. Urządzenie do masażu membranowego AQUAI ma szeroki zakres zastosowań. Masaż wykonywany za jego pomocą poprawia krążenie krwi, zwiększając transport tlenu do tkanek. Przyczynia się do zwiększenia w organizmie poziomu endorfin odpowiedzialnych za tolerancję bólu. Działanie ciepłej wody w połączeniu
z mechanicznym oddziaływaniem na tkanki wpływa rozluźniająco na organizm, zwiększa u pacjenta ruchomość kończyn oraz znacznie obniża poziom stresu.
Zalety zabiegu: poprawa krążenia krwi oraz metabolizmu, zwiększenie transportu tlenu do mięśni, poprawa zakresu ruchu kończyn, możliwość ustawienia i zapisania programu użytkownika, redukcja stresu, relaks.

Studio Treningowe – strefa MILON 36

Studio treningowe w Willi Rustykalnej zostało wyposażone w najnowszej generacji sprzęt do ćwiczeń marki MILON. System Milon to efektywny i bezpieczny trening obwodowy. Trenujemy na 6 maszynach siłowych i 2 wytrzymałościowych. Zawsze w tym samym rytmie: 60 sekund na ćwiczenia siłowe, 30 sekund przerwy na zmianę maszyny, 4 minuty na maszynach kardio. Maszyny sterowane są wcześniej zaprogramowaną, indywidualną kartą, dzięki czemu dostosowują swoje parametry do potrzeb ćwiczącego.

Z systemu Milon mogą bezpiecznie korzystać wszyscy, niezależnie od wieku czy ograniczeń fizycznych. Bezpieczeństwo i ergonomia maszyn sprawiają, że sprzęt dedykowany jest również dla osób po urazach i kontuzjach oraz seniorów.

Dlaczego warto? Proste ćwiczenia, oparte na inteligentnym systemie optymalnych parametrów treningu, maksimum efektów przy minimum wkładu, sił i czasu, bezpieczeństwo – bez nadmiernego obciążania ciała, kameralna atmosfera.

Dla wszystkich, którzy wymagają od treningu wysokiej efektywności, seniorów, osób, które potrzebują wsparcia fizjotrenera, osób lubiących ćwiczyć w kameralnym gronie.

Studio treningowe Ciechocinek